European Bonds in a Time of Separation

Neděle

Příjezd do Lipska

Dne 4. prosince 2022 se naše skupina sešla v Praze, kde jsme nasedli do vlaku směr Lipsko.buy hublot replica watch online replica big face diamond rolex bubba watson watch replica gold day date rolex replica

Na lipském nádraží jsme se setkali s našimi hostitelskými rodinami a rozešli se do jednotlivých nových domovů pro tento týden.

Pondělí

Seznámení a procházka po Lipsku

Druhý den, v pondělí, jsme zahájili první den ve škole, kde každá skupina studentů představila fakta o své škole, své zemi a její historii. Po obědě jsme měli možnost navštívit muzeum východoněmecké tajné služby s názvem „Runde Ecke“.

Úterý

Návštěva Berlína

Úterý bylo dnem, kdy jsme navštívili hlavní město Německa, Berlín. Tam jsme měli možnost navštívit muzeum zdi, kde jsme se dozvěděli něco více o historii rozdělení Německa, následovala prohlídka krásné vládní budovy s názvem Reichstag, ve které sídlí dolní komora německého parlamentu, a volný čas na procházku městem.

Středa

Úvod do workshopů

Ve středu se studenti rozdělili do 3 skupin, které se účastnily 3 workshopů vybraných dříve (graffiti, hip-hop a hudební workshop).

Čtvrtek

Mezinárodní kulečník

Pracovali jsme na zmíněných workshopech. Tanečníci začali vymýšlet vlastní choreografii, lidé z graffiti workshopu šli ven a malovali na plátna a velkou školní zeď a hudební skupina se začala rozhodovat, v jakém žánru chtějí skládat svou hudbu.

Pátek

Vystoupení a shrnutí celého projektu

V pátek se všichni sešli a každá skupina představila, co se jim podařilo vymyslet. Skupina graffiti měla výstavu všech výtvorů, které všichni vytvořili, skupina hip-hopu předvedla jimi vytvořenou choreografii a v neposlední řadě si hudební skupina připravila vlastní píseň, ve které zpívala a někteří z nich dokonce rapovali!

Sobota

Rozloučení a odjezd domů

V sobotu ráno jsme si sbalili věci a sešli se na lipském nádraží. Když jsme společně stáli a čekali na vlak, vzpomínali jsme na všechny ty skvělé věci, které jsme za tento týden zažili, a dokonce jsme si povídali o tom, že budeme v kontaktu a že se zase uvidíme. Byl to jen týden, ale všichni jsme si ho náležitě užili. Připomnělo nám to, že se nemáme nechat rozdělit rozdíly, naopak ať jsou něčím, čeho si budeme vážit a respektovat je.

 Poznali jsme nové lidi, navázali přátelství po celém světě a dozvěděli se, jak to chodí v různých rodinách. Nikdo z nás na tento zážitek nikdy nezapomene.

Kolem odpoledne jsme se dostali na pražské nádraží, kde to všechno začalo. Tam jsme se rozloučili a vrátili se domů ke svým rodinám.

0:00 / 0:00
Schulsong Leipzig