European Bonds in a Time of Separation

O projektu European Bonds in a Time of Separation

O projektu European Bonds in a Time of Separation

Erasmus je organizace Evropské unie, která se snaží zprostředkovávat účast studentů ze zapojených zemí v různých mezinárodních projektech, čímž celkově podporují jejich vzdělání.

Erasmu se účastní celkem 28 Evropských zemí, včetně České republiky. Projekt, který trvá okolo roku a půl má vždy nějaké téma, které ho nějakým způsobem po celou dobu doprovází.

Téma našeho projektu je „European bonds in time of separation“ (historie oddělování a sjednocování Evropských zemí).

Studenti se účastní výměnných pobytů, kde mají možnost poznat tamější kulturu, zlepšit své komunikační schopnosti v cizím jazyce, práci v týmu, poznat nové lidi z cizí země a samozřejmě si tento týden s nimi užít. Výměnné pobyty fungují tak, že z každé země se účastníci rozdělí na 3 skupinky po 6 lidech a každá skupinka jede do jiné země. Nakonec se to otočí a každý ubytuje člověka ze zahraničí, u kterého již týden žil.

Tento rok se pojede nejdříve do České republiky, jinými slovy, nejprve my ubytujeme lidi ze zahraničních zemí, a to sice z Řecka, Rumunska a Německa. Během týdne, který u nás stráví, s nimi budeme řešit historii České republiky, podrobněji jim představíme Českou kulturu a pokusíme se jim ukázat i zákulisí toho, jaké to je u nás žít.