European Bonds in a Time of Separation

Pondělí

Poznávaní Craiovy

V pondělí jsme se seznámili s ostatními studenty a prošli si školu. Poznali jsme památky Craiovy pomocí přednášek i hry.replica iced out watches for sale rolex chocolate replica pepsi rolex replica

Úterý

Muzea

Další den jsme si představili důležité osobnosti z historie všech zúčastněných zemí. Navštívili jsme dvě muzea. V prvním byly historické ručně dělané nádoby, talíře, koberce a ostatní řemesla z minulosti. Další se zabývalo etnografií, archeologií a přírodní historií. Poté nám učitel dějepisu vyprávěl o komunismu.

Středa

Výlet

Ve středu jsme měli celodenní výlet. V Baia De Fier jsme si prošli solné jeskyně. V Horezu jsme si prohlédli hrnčířskou dílnu a nakoupili suvenýry. O kus dále jsme navštívili ženský klášter Horezu, který je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Čtvrtek

Zeleň Craiovy

Ve čtvrtek jsme navštívili Nicolae Romanescu Park, což je největší park ve východní Evropě. Viděli jsme medvědy, lvy, pštrosa, opice a jiná zvířata. Ve škole jsme viděli film o komunismu v Rumunsku. Odpoledne jsme se vrátili do parku a prohlédli si jeho botanickou část. Večer jsme se svými hostiteli smažili bramboráky.

Pátek

Zakončení

Poslední den jsme ochutnávali tradiční jídla. Celý týden jsme zakončili společnou večeří v restauraci.

Video z projektu

*Material z Rumunska